Історія закладу

 

А все починалося так…

 

У червні 1977 року на виробничій базі заводу «Криворіжсталь» (нині – ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг») було відкрито міське професійно-технічне училище №45 (наказ Державного комітету Ради Міністрів СРСР по професійно-технічній освіті від 12.05.1977 року з метою забезпечення підготовки кваліфікованих робітників для заводу «Криворіжсталь»).

 Перший керівник училища - директор Мажуга Валерій Федотович (1976-1980 р.р.) спроектував і побудував головний корпус закладу, 2 слюсарні майстерні, гаражі.

Ним була розроблена і втілена в життя модель доменної печі №9 – символ металургії, яка посіла перше місце на виставці досягнень народного господарства в Києві.

Багато сил було покладено на розбудову училища, формування потужного інженерно-педагогічного колективу, багато витрачено духовної енергії, але це принесло свої плідні результати.

 

 

 80-90 роки ХХ століття – це період становлення училища, росту і зміцнення навчально-матеріальної бази. Училище в цей час очолював Сапіга Віталій Олексійович (нині – заступник голови Дніпропетровської обласної організації Всеукраїнської асоціації працівників професійно-технічної освіти).

Збільшувався контингент учнів ПТУ №45, формувався інженерно-педагогічний колектив, впроваджувались нові робітничі професії, зміцнювалася матеріально-технічна база. Щоденна кропітка праця дала свої результати: за досвідом формування висококваліфікованих робітників металургійної галузі до училища прибули делегації спеціалістів з Німеччини, Чехії. Вони були ознайомленні не тільки з успіхами у навчально-виховній роботі, але й у створені зеленої зони навколо училища.

 

Наступний директор училища - Нечаєв Віктор Олексійович 1986-1989 р.р.) був одним із розробників прогресивної системи навчання із частковим відривом від виробництва, яка була запроваджена вперше в Україні в металургійній галузі на базі комбінату «Криворіжсталь», а потім була включена в склад Загальної системи безперервної освіти. Серед організаторів запровадження такої системи були В.Ф.Мішуренко, А.А.Черевач, Н.П.Гальма, І.В.Чучук, А.А.Камека, Б.В.Боклан, А.П.Петров, В.Ф.Мажуга, Н.Г.Хоменко, В.О.Сапіга, В.С.Телятник, Л.С.Архипов, З.І.Моторна та інші.

В цей час зміцнювалася навчально-матеріальна база училища за рахунок виконання замовлень на виготовлення тієї чи іншої продукції. Успішна навчально-виховна і виробнича діяльність була можлива завдяки злагодженій роботі справжньої команди однодумців: заступника директора Архипова Л.С., старших майстрів Білого В.П., Подолинського Ф.К., Крицького В.В., Мєшкова  Н.І., Петрова М.О., майстрів Сигунова В.М., Грекова В.П, викладачів Макарова Ю.О., Пєтушкова Є.Г., Смик В.М. та багатьох інших.

На базі училища у 1987 році відбулася Всесоюзна нарада працівників металургійної галузі, де була відмічена грамотою обласного управління професійно-технічної освіти майстер Мартемьянова Любов Петрівна за велику роботу, проведену в період підготовки до наради.

 

Телятник Віктор Семенович був директором ПТУ №45 протягом майже 13 років - з 1989р. по 2001р. Починав він директором ПТУ № 33, з 1980 року – заступник директора з навчально-виробничої роботи ПТУ№45.

В цей час по-новому вибудовувалися стосунки з КДГМК «Криворіжсталь». В результаті покращилося забезпечення навчального процесу необхідними інструментами і матеріалами, змінилися умови для проведення практики учнів в цехах комбінату, завдяки стимулюванню наставників молоді на підприємстві.

За досягнуті успіхи у підготовці робітничих кадрів ПТУ №45 у 1991 році було названо кращим училищем металургів Радянського Союзу.

У 1997 році відбулася реорганізація училища: в один навчальний заклад об’єдналися два училища – ПТУ№ 45 і ПТУ №31 (зараз це перший і другий корпуси). На той час ПТУ№ 31 (1982-1997 р.р.) очолював Хоменко Микола Григорович, який був висококваліфікованим спеціалістом, мав досвід співпраці з закладами профтехосвіти Алжиру і В’єтнаму. На той час заступником з навчально-виробничої частини працював Хоминський Микола Костянтинович.

Враховуючи високі досягнення закладу по всім видам діяльності, найбільш висококваліфіковані спеціалісти були запрошені у 1999 році в Данію для спільної розробки програм і планів підготовки спеціалістів металургійної галузі у відповідності до Європейських стандартів профтехосвіти. Запровадження спільних наробок у навчально-виховні плани училища сприяли випуску висококваліфікованих спеціалістів.

У 2001-2008 роках заклад очолював Семенов Петро Борисович.

За цей час значно збільшився контингент учнів, поповнювалася матеріально-технічна база кабінетів і майстерень.

З вересня 2005 року навчальний заклад стає структурним підрозділом науково-методичного комплексу, створеного на базі НМетАУ, в рамках якого продовжується плідна співпраця центру з Криворізьким факультетом Національної металургійної академії України (нині металургійним інститутом КНУ).

У 2009 році професійно-технічне училище №45 було перейменовано у ДНЗ «Криворізький центр професійної освіти металургії та машинобудування».

 

З 15 серпня 2017 року директор центру Горб Григорій Григорович

З 15 серпня 2017 року директор центру Горб Григорій Григорович…

В грудні 2018 року відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 27.02.2018 року №206 «Про затвердження Переліку закладів професійної (професійно-технічної) освіти, на базі яких будуть створені навчально-практичні центрі у 2018 році», наказу департаменту освіти і науки Дніпропетровської обласної держадміністрації від 04.06.2018 року №348/0/212-18 «Про заходи щодо створення навчально-практичних центрів на базі закладів професійної (професійно-технічної) освіти у 2018 році» було відкрито навчально-практичний центр «Електромонтажник з освітлення та освітлювальних мереж. Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування. Електромонтажник силових мереж та електроустаткування».

В грудня 2018 року заклад освіти завершив експеримент Всеукраїнського рівня в рамках співпраці з Інститутом ПТО НАПН України з теми: «Створення електронних навчальних ресурсів для професійної підготовки майбутніх кваліфікованих робітників машинобудівної галузі». Результатом цієї роботи стало розробка та впровадження електронного навчально-методичного комплексу з професії «Токар, фрезерувальник».

Відповідно до наказу МОН України від 15.05.2018 року №666-л заклад освіти отримав ліцензію на впровадження освітньої діяльності з професії «Електромонтажник з освітлення та освітлювальних мереж», «Електромонтажник силових мереж та електроустаткування».

Знімок екрана 2024 05 16 071657

2

3

За участь у виставці «Сучасні заклади освіти-2019» заклад отримав срібну медаль та Почесну грамоту Президента НАПН України Василя Кременя за високі результати впровадження наукових досліджень в освітній процес ЗП(ПТ)О.

4

Здобувачі освіти закладу є учасниками та переможцями різноманітних конкурсів професійної майстерності, зокрема у Всеукраїнському конкурсі WordskilsUkraine-2019 - І місце у кваліфікації "Підйом та транспортування вантажів", ІІІ місце - у кваліфікації "Токарні роботи", ІІІ місце у ІІ (обласному) етапі Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед здобувачів освіти з професії «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування».

У 2021 році відповідно до наказу МОН України від 01.07.2021 року №81-л заклад освіти отримав ліцензію на впровадження освітньої діяльності з професії «Штукатур».

У 2021 році з метою налагодження міжнародної співпраці, вивчення нових виробничих технологій, підвищення кваліфікації майстрів та викладачів зварювальних професій між ДНЗ «КЦПОММ» та німецькою Службою старших експертів підписано угоду про співпрацю. У вересні-жовтні 2021 року у закладі перебував представник Служби старших експертів SES пан Андреас Ленерт, який провів експертну оцінку підготовки кваліфікованих робітників з професій «Електрогазозварник, електрозварник на автоматичних та напівавтоматичних машинах», «Електрогазозварник, газорізальник».

В січні 2022 року відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 26.07.2021 року №846 «Про затвердження Переліку закладів професійної (професійно-технічної) освіти, на базі яких у 2021 році будуть створені навчально-практичні центрі сучасної професійної (професійно-технічної) освіти за рахунок коштів державного бюджету», наказу департаменту освіти і науки Дніпропетровської обласної держадміністрації від 03.09.2021 року №409/0/212-21 «Про заходи щодо створення навчально-практичних центрів на базі закладів професійної (професійно-технічної) освіти у 2021 році» було відкрито навчально-практичний центр «Верстатник широкого профілю. Оператор верстатів з програмним керуванням. Токар. Фрезерувальник».

5

6

У 2023 році відповідно до наказу МОН України від 13.07.2023 року №848, рішення Акредитаційної комісії від 26.06.2023 року (протокол №149) заклад освіти було визнано атестованим строком на 10 років.

З 2023 року розпочато підготовку з елементами дуальної форми навчання на підприємстві ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг». 19 здобувачів освіти, що навчаються за професіями «Електрогазозварник, електрозварник на автоматичних та напівавтоматичних машинах» та «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування» вивчають нові технології виробництва, проходять практику та стажування на новітньому обладнанні.

У січні 2024 року у закладі відкрито кваліфікаційний центр для електромонтерів (лист НАК від 12.01.2024 № 03/0101-08/49). Це надає можливість здійснювати підготовку незайнятого населення міста та області.

У березні 2024 року розпочато експеримент регіонального рівня в рамках співпраці з Інститутом професійної освіти НАПН України з теми «Розроблення та застосування цифрової платформи професійної підготовки кваліфікованих робітників машинобудівної галузі».

У квітні 2024 року заклад відвідала делегація з Люксембургу, яка прибула до Кривого Рогу з масштабним проєктом по підтримці Кривого Рогу і громад Криворізького району за різними напрямами, в тому числі і освітньому.

7

8

У 2024 році буде відкрито третій навчально-практичний центр «Машиніст крана металургійного виробництва. Машиніст крана (кранівник). Стропальник».

01.05.2024 року заклад освіти підписав Меморандум про співпрацю та партнерські відносини між Державним університетом економіки та технологій та ДНЗ «Криворізький центр професійної освіти металургії та машинобудування». Предметом Меморандуму є надання доступу до освіти молоді, яка прагне подальшого розвитку, збереження інтелектуального потенціалу України та спільне бажання щодо розширення сталих, довготривалих зв’язків.

Здобувачі освіти є членами міської громадської організації «Січ». У КЦПОММ створений рій «Краяни», який протягом останніх років займає призові місця у Всеукраїнській дитячо-юнацькій військово-патріотичній грі «Сокіл» («Джура»).

Постійно ведеться робота по удосконаленню приміщень та території закладу.

9

10

11