Історія закладу

А все починалося так…

 

У червні 1977 року на виробничій базі заводу «Криворіжсталь» (нині – ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг») було відкрито міське професійно-технічне училище №45 (наказ Державного комітету Ради Міністрів СРСР по професійно-технічній освіті від 12.05.1977 року з метою забезпечення підготовки кваліфікованих робітників для заводу «Криворіжсталь»).

 Перший керівник училища - директор Мажуга Валерій Федотович (1976-1980 р.р.) спроектував і побудував головний корпус закладу, 2 слюсарні майстерні, гаражі.

Ним була розроблена і втілена в життя модель доменної печі №9 – символ металургії, яка посіла перше місце на виставці досягнень народного господарства в Києві.

Багато сил було покладено на розбудову училища, формування потужного інженерно-педагогічного колективу, багато витрачено духовної енергії, але це принесло свої плідні результати.

 

 

 80-90 роки ХХ століття – це період становлення училища, росту і зміцнення навчально-матеріальної бази. Училище в цей час очолював Сапіга Віталій Олексійович (нині – заступник голови Дніпропетровської обласної організації Всеукраїнської асоціації працівників професійно-технічної освіти).

Збільшувався контингент учнів ПТУ №45, формувався інженерно-педагогічний колектив, впроваджувались нові робітничі професії, зміцнювалася матеріально-технічна база. Щоденна кропітка праця дала свої результати: за досвідом формування висококваліфікованих робітників металургійної галузі до училища прибули делегації спеціалістів з Німеччини, Чехії. Вони були ознайомленні не тільки з успіхами у навчально-виховній роботі, але й у створені зеленої зони навколо училища.

 

Наступний директор училища - Нечаєв Віктор Олексійович 1986-1989 р.р.) був одним із розробників прогресивної системи навчання із частковим відривом від виробництва, яка була запроваджена вперше в Україні в металургійній галузі на базі комбінату «Криворіжсталь», а потім була включена в склад Загальної системи безперервної освіти. Серед організаторів запровадження такої системи були В.Ф.Мішуренко, А.А.Черевач, Н.П.Гальма, І.В.Чучук, А.А.Камека, Б.В.Боклан, А.П.Петров, В.Ф.Мажуга, Н.Г.Хоменко, В.О.Сапіга, В.С.Телятник, Л.С.Архипов, З.І.Моторна та інші.

В цей час зміцнювалася навчально-матеріальна база училища за рахунок виконання замовлень на виготовлення тієї чи іншої продукції. Успішна навчально-виховна і виробнича діяльність була можлива завдяки злагодженій роботі справжньої команди однодумців: заступника директора Архипова Л.С., старших майстрів Білого В.П., Подолинського Ф.К., Крицького В.В., Мєшкова  Н.І., Петрова М.О., майстрів Сигунова В.М., Грекова В.П, викладачів Макарова Ю.О., Пєтушкова Є.Г., Смик В.М. та багатьох інших.

На базі училища у 1987 році відбулася Всесоюзна нарада працівників металургійної галузі, де була відмічена грамотою обласного управління професійно-технічної освіти майстер Мартемьянова Любов Петрівна за велику роботу, проведену в період підготовки до наради.

 

Телятник Віктор Семенович був директором ПТУ №45 протягом майже 13 років - з 1989р. по 2001р. Починав він директором ПТУ № 33, з 1980 року – заступник директора з навчально-виробничої роботи ПТУ№45.

В цей час по-новому вибудовувалися стосунки з КДГМК «Криворіжсталь». В результаті покращилося забезпечення навчального процесу необхідними інструментами і матеріалами, змінилися умови для проведення практики учнів в цехах комбінату, завдяки стимулюванню наставників молоді на підприємстві.

За досягнуті успіхи у підготовці робітничих кадрів ПТУ №45 у 1991 році було названо кращим училищем металургів Радянського Союзу.

У 1997 році відбулася реорганізація училища: в один навчальний заклад об’єдналися два училища – ПТУ№ 45 і ПТУ №31 (зараз це перший і другий корпуси). На той час ПТУ№ 31 (1982-1997 р.р.) очолював Хоменко Микола Григорович, який був висококваліфікованим спеціалістом, мав досвід співпраці з закладами профтехосвіти Алжиру і В’єтнаму. На той час заступником з навчально-виробничої частини працював Хоминський Микола Костянтинович.

Враховуючи високі досягнення закладу по всім видам діяльності, найбільш висококваліфіковані спеціалісти були запрошені у 1999 році в Данію для спільної розробки програм і планів підготовки спеціалістів металургійної галузі у відповідності до Європейських стандартів профтехосвіти. Запровадження спільних наробок у навчально-виховні плани училища сприяли випуску висококваліфікованих спеціалістів.

У 2001-2008 роках заклад очолював Семенов Петро Борисович.

За цей час значно збільшився контингент учнів, поповнювалася матеріально-технічна база кабінетів і майстерень.

З вересня 2005 року навчальний заклад стає структурним підрозділом науково-методичного комплексу, створеного на базі НМетАУ, в рамках якого продовжується плідна співпраця центру з Криворізьким факультетом Національної металургійної академії України (нині металургійним інститутом КНУ).

У 2009 році професійно-технічне училище №45 було перейменовано у ДНЗ «Криворізький центр професійної освіти металургії та машинобудування».

 

З 15 серпня 2017 року директор центру Горб Григорій Григорович