Електромонтажник з освітлення та освітлювальних мереж

Професія 7137

Електромонтажник з освітлення та освітлювальних мереж

електромонтажник Діяльність електромонтажника:

1.Прокладає відкриті та приховані електричні проводки.

2.Займається монтажем світильників різних видів від 7 до 12 ламп та іншої освітлювальної апаратури, встановлює вимикачі, перемикачі та розетки.

3.Виконує продзвонювання проводів та кабелів, вимірювання опору їх ізоляції.

4.Виконує ремонт та технічне обслуговування освітлювальних приладів.

5.Займається монтажем мереж заземлення та занулюючого устаткування.

6.Займається монтажем електроустаткування та забезпечує його функціональну надійність.

Електромонтажник Електромонтажник з освітлення та освітлювальних мереж – найбільш поширена професія електротехнічного профілю. Електромонтажник з освітлення та освітлювальних мереж - це фахівець, який виконує монтаж і забезпечує експлуатацію освітлювальних мереж у житлово- комунальному господарстві, на виробництві, в комерційних, офісних та спортивно- культурних спорудах. Будівництво житлових будинків, шкіл, медичних закладів та інших будівель пов’язане з виконанням електромонтажних робіт, які теж виконує електромонтажник з освітлення та освітлювальних мереж. Світильники та освітлювальні пристрої, вимикачі та розетки, електричні проводи, розподільні шафи – все це утворює освітлювальні мережи. Фахівці цього профілю прокладають електричні лінії, монтують освітлювальні прилади, збирають схеми управління освітленням і схеми захисту від перевантаження і замикань. Електромонтажники входять сьогодні до списку найбільш високооплачуваних і потрібних фахівців. Перспективи щодо працевлаштування після оволодіння професією у електромонтажника вагомі та стабільні, а ризик безробіття незначний. У сучасних умовах для висококваліфікованих спеціалістів є шанс відкрити власну справу, пропонуючи населенню послуги побутового характеру: встановлення електроосвітлювального устаткування, встановлення та підключення до мереж світильників, лічильників та інше.

За даними з 1620 вакансій, розміщених на Work.ua із заголовком «Електромонтажник» і за схожими запитами-синонімами «Електрорадіомонтер», «Електромонтер», «Електрик» та ін. за перші 3 місяці 2024 року в середньому «Електромонтажник» в Україні заробляє 20000 грн.

зображення viber 2024 04 19 20 39 13 791  зображення viber 2024 04 19 20 39 33 561