Токар, фрезерувальник

Професія 8211

Токар, фрезерувальник

Знімок екрана 2024 04 19 210916Діяльність токаря, фрезерувальника:

1.Виготовлення та обробка деталей на універсальних токарних та спеціалізованих верстатах (обточування заготовок, внутрішнє розточування і свердління отворів, нарізування різьби, полірування поверхонь і т. д.).

2.Контроль за роботою верстата (вибір і заточення інструменту, усунення дрібних неполадок під час роботи).

3.Переналагодження верстата на виготовлення іншого типу продукції.

4.Виконання фрезерних робіт на вертикальних та горизонтальних фрезерних верстатах.

5.Виконання робіт на копіювальних та шпонкових верстатах.

6.Обслуговування та налаштування верстатів на заданий режим, спостерігання за ходом автоматичного процесу обробки деталей. Підбор необхідного ріжучого і вимірювального інструментів і пристосувань.

Професія – токар, фрезерувальник Токар - робітник-верстатник, фахівець з токарної справи - обробці різанням обертових заготовок або обертового ріжучого інструменту, по обробці металу, дерева, пластмаси і т. д. Токар - це не просто технічна спеціальність. Токар - це справжнє ремесло і навіть мистецтво в якомусь роді. Тільки фахівець здатний з грубої необтесаної болванки зробити деталь для якогось приладу або механізму. Професія токар має дуже широке коло застосування на механічних та машинобудівних заводах, на комунальних, монтажних, будівельних та ремонтних підприємствах. Фрезерувальник - це кваліфікований робітник, який обробляє різні деталі з металу, дерева або пластика за допомогою фрезерних верстатів з багаторіжучим обертальним інструментом (обробляє площини, складні криволінійні і фасонні поверхні деталей, тіла обертання, пази, круглі отвори, різьби, зуби зубчастих і черв'ячних коліс, шліци). Ці дві професії дуже часто плутають. Завдання, що виконують токар та фрезерувальник - різні. Токар займається обточуванням виробів, в той час як фрезерувальник доводить їх «до розуму», виводячи кожну канавку і паз. Токарі – фрезерувальники мають конкурентну заробітну плату, але її рівень багато в чому залежить від місця роботи та кваліфікації, яка визначається розрядом В міру зростання стажу роботи і рівня професіоналізму токар - фрезерувальник може підвищити свій розряд від 3-го до 6-го.

Практика токарів, фрезерувальників:

  • ТОВ "Метінвест –КРМЗ"
  • ПАТ "АрселорМіттал Кривий Ріг"
  • ООО "НПП "Адамант"

 

зображення viber 2024 04 19 21 17 07 111 

зображення viber 2024 04 19 21 17 23 878
 зображення viber 2024 04 19 21 17 41 491  зображення viber 2024 04 19 21 18 20 623