Патріотичне виховання

Що таке гра «Джура» (постулат)

Метою Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної «Сокіл» («Джура») є виховання юних патріотів України на засадах національної гідності, високої самосвідомості та активної громадянської позиції, здорового способу життя як духовнобагатої та фізичнорозвиненої особистості. Учасниками гри є джури – молоді юнаки та юначки, які йдуть шляхом українського Воїна - козака – здобувають знання, вміння, навички, щоб бути успішними у всьому.

Стратегічна педагогічна місія гри «Джура» - створення виховного простору, спроможного забезпечити формування універсальної особистості, для якої почуття патріотизму є глибинним ціннісним сенсом.

Участь у грі «Джура», сама гра відрізняється від інших, у першу чергу спортивних, тим, що спрямована не на змагання, а на творчу співпрацю з дітьми та молоддю з виховання українських громадян ХХІ століття, еліти Української Держави – творчої, наукової, військової, державницької і самодостатньої перед усім світом.

«Сокіл» («Джура») – це не просто гра, це постійна навчально-виховна робота впродовж року, спільна робота учнів, педагогів, батьків, представників органів місцевого самоврядування та громадських організацій.

Основою організації гри в навчальних закладах є учнівське самоврядування, засноване на традиціях козацького кола, вільного народного віче, добровільне об’єднання дітей та молоді для виконання завдань гри у рій (клас, гурток тощо), сотню (паралелькласів), курінь (навчальний заклад).

Посилання на документи по патріотичному вихованню:

1. Про заходи з відзначення у 2020 році Дня пам’ятізахисниківУкраїни, якізагинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальнуцілісністьУкраїниhttps://zakon.rada.gov.ua/laws/show/965-2020-%D1%80#Text

2. Про схвалення Концепції Державної цільової соціальної програми національно-патріотичного виховання на період до 2025 рокуhttps://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1233-2020-%D1%80#Text

3. Про затвердження плану заходів з реалізації Положення про Всеукраїнську дитячо-юнацьку військово-патріотичну гру “Сокіл” (“Джура”)https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/352-2019-%D1%80#Text

Концепція національно-патріотичного виховання

Наказ про проведення національно-патріотичної гри Сокіл-Джура